Eesti vabaühendused
Eestis tegutsevad mitmed vabaühendused, kes toetavad soolise võrdõiguslikkuse edendamist.
Vastavalt soolise võrdõiguslikkuse seaduse § 9 lõikele 21 kehtib riigi- ja kohalike omavalitsusüksuste asutustel soolõime strateegia rakendamisel kohustus vajaduse korral konsulteerida asjakohaste huvigruppide ning vabaühendustega, kellel on õigustatud huvi aidata võidelda soolise diskrimineerimise vastu.
Eesti Naisliit (ENL) on Eesti naiste vabatahtlik, sõltumatu, demokraatlik ühiskondlik organisatsioon. ENL kõrgemaks eesmärgiks on hoida emakeelt ja isamaad ning ühendada naiste jõud ja mõistus tööks iseseisva Eestimaa heaks.
Eesti Naisteühenduste Ümarlaud on avatud ja demokraatlik naiste ühenduste koostöö vorm, mille sihiks on kujundada naiste ühised seisukohad olulistes ühiskonnaelu küsimustes ja dialoogis avaliku võimuga edendada osalusdemokraatiat ning naiste ja meeste võrdõiguslikkust.
Eesti Naisteühenduste Ümarlaud
ENUTi eesmärk on parendada arusaamu inimõigustest ja aidata kaasa demokraatia arengule, ärgitades meeste ja naiste koostööd kõigis eluvaldkondades ning õhutades sugupooltevahelist võrdsust. ENUT pakub oma raamatukogu kasutamiseks uurijatele ja õpilastele, poliitikutele, meediale, teistele mittetulundusühingutele ja laiemale üldsusele.
Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus ENUT
Eesti Puuetega Naiste Ühenduste Liit on katuseorganisatsioon, mis ühendab puuetega naiste õiguste eest seisvaid ühendusi.
Eesti Puuetega Naiste Ühenduste Liit
ETNA Eestimaal toetab ja tunnustab ettevõtlike naisi. Ühingu eesmärk on väikeettevõtluse arendamise kaudu maaelu maine ning elukvaliteedi parandamine.
Feministeerium on sõltumatu feministlik meediaväljaanne ja huvikaitseorganisatsioon. Feministeerium
Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon (EENA) eesmärk on aidata kaasa oma erialal pädevate, ettevõtlike naiste ja naisjuhtide omavaheliste kontaktide loomisele, ideede ja arvamuste vahetamisele.
BPW-ESTONIA / EENA (Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon)